WTA26SACJTL
DigiKey Part Number
4134-WTA26SACJTL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WTA26SACJTL
Description
WTA26SACJTL
Detailed Description
26 Position Rectangular Receptacle Connector Solder Cup Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
AirBorn, a Molex company
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Bulk
Cable Termination
Solder Cup
Part Status
Active
Wire Type
Discrete
Connector Type
Receptacle
Wire Gauge
22 AWG
Contact Type
Female Socket
Number of Positions
26
Contact Finish
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)