WTA20PCJL
DigiKey Part Number
4134-WTA20PCJL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WTA20PCJL
Description
WTA20PCJL
Detailed Description
20 Position Rectangular Plug Connector Solder Cup Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Wire Gauge
22 AWG
Pitch
0.100" (2.54mm)