Image for WG92SACSY is not available
WG92SACSY
DigiKey Part Number
4134-WG92SACSY-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WG92SACSY
Description
WG92SACSY
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
92 Position Rectangular Receptacle Connector Solder Cup Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.125" (3.18mm)
Manufacturer
Molex
Mounting Type
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Series
Fastening Type
Push-Pull
Packaging
Bulk
Cable Termination
Solder Cup
Part Status
Active
Wire Type
Discrete
Connector Type
Receptacle
Wire Gauge
22 AWG
Contact Type
Female Socket
Features
Board Guide, Mounting Flange
Number of Positions
92
Contact Finish
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)