WG80SAD7J-D01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
80 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
WG80SAD7J-D01
DigiKey Part Number
4134-WG80SAD7J-D01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WG80SAD7J-D01
Description
WG80SAD7J-D01
Detailed Description
Insulation Height
0.350" (8.89mm)
Connector Type
Contact Length - Post
0.109" (2.76mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Features
Jackscrews, Mating Flange, Mounting Flange
Number of Positions
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
1000V
Row Spacing - Mating
0.125" (3.18mm)