WG80SAD11SY-9 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for WG80SAD11SY-9 is not available
WG80SAD11SY-9
DigiKey Part Number
4134-WG80SAD11SY-9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WG80SAD11SY-9
Description
WG80SAD11SY-9
Detailed Description
80 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
Insulation Height
0.350" (8.89mm)
Connector Type
Contact Length - Post
0.172" (4.37mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Features
Mating Flange, Polarizing Key
Number of Positions
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
1000V
Row Spacing - Mating
0.125" (3.18mm)