RM422-404-751-9601
DigiKey Part Number
4134-RM422-404-751-9601-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM422-404-751-9601
Description
RM422-404-751-9601
Detailed Description
404 Position Rectangular Receptacle Connector Solder Gold 26 AWG
Row Spacing
0.075" (1.90mm)
Wire Gauge
26 AWG
Number of Positions
404
Features
Mating Flange, Polarizing Key
Pitch
0.075" (1.90mm)