RM422-300-751-9300
DigiKey Part Number
4134-RM422-300-751-9300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM422-300-751-9300
Description
RM422-300-751-9300
Detailed Description
300 Position Rectangular Receptacle Connector Solder Gold 26 AWG
Row Spacing
0.075" (1.90mm)
Wire Gauge
26 AWG
Number of Positions
300
Features
Jackscrew
Pitch
0.075" (1.90mm)