RM422-164-821-9100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
164 Position Rectangular Receptacle Connector Solder Gold 26 AWG
RM422-164-821-9100
DigiKey Part Number
4134-RM422-164-821-9100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM422-164-821-9100
Description
RM422-164-821-9100
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Rows
4
Manufacturer
AirBorn, a Molex company
Row Spacing
0.075" (1.90mm)
Series
Mounting Type
Panel Mount
Packaging
Bulk
Fastening Type
Push-Pull
Part Status
Active
Cable Termination
Solder
Connector Type
Receptacle
Wire Type
Discrete
Contact Type
Female Socket
Wire Gauge
26 AWG
Number of Positions
164
Features
Mating Flange
Pitch
0.075" (1.90mm)