NK-2F2-015-445-TH00
DigiKey Part Number
4134-NK-2F2-015-445-TH00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NK-2F2-015-445-TH00
Description
CONN D-TYPE PLUG 15POS R/A SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Type, Nano-D Plug, Male Pins Connector
Category
Mounting Type
Mfr
Contact Type
Signal
Series
Flange Feature
Housing/Shell (0-80)
Packaging
Box
Termination
Solder
Part Status
Active
Shell Material, Finish
Aluminum Alloy, Nickel Plated, Electroless
Connector Style
Contact Finish
Gold
Connector Type
Plug, Male Pins
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Number of Positions
Backset Spacing
0.140" (3.56mm)