MA-221-010-213-A0000
DigiKey Part Number
4134-MA-221-010-213-A0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MA-221-010-213-A0000
Description
MA-221-010-213-A0000
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Rectangular Receptacle Connector Solder Cup Gold 25 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
AirBorn, a Molex company
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Fastening Type
Latch Holder
Packaging
Bulk
Cable Termination
Solder Cup
Part Status
Active
Wire Type
Discrete
Connector Type
Receptacle
Wire Gauge
25 AWG
Contact Type
Female Socket
Contact Finish
Gold
Number of Positions
10
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Pitch
0.050" (1.27mm)