IW-2R0-26-SCR-J is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for IW-2R0-26-SCR-J is not available
IW-2R0-26-SCR-J
DigiKey Part Number
4134-IW-2R0-26-SCR-J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IW-2R0-26-SCR-J
Description
IW-2R0-26-SCR-J
Detailed Description
26 Position Rectangular Receptacle Connector Crimp Gold 22-26 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Fastening Type
Push-Pull
Cable Termination
Crimp
Wire Type
Discrete or Ribbon Cable
Wire Gauge
22-26 AWG
Features
Jackscrew
Number of Positions
26
Pitch
0.100" (2.54mm)