IW-2R0-24-PCR-J is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for IW-2R0-24-PCR-J is not available
IW-2R0-24-PCR-J
DigiKey Part Number
4134-IW-2R0-24-PCR-J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IW-2R0-24-PCR-J
Description
IW-2R0-24-PCR-J
Detailed Description
24 Position Rectangular Receptacle Connector Solder Cup Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Fastening Type
Screw Lock
Cable Termination
Solder Cup
Wire Type
Ribbon Cable
Wire Gauge
22 AWG
Features
Feed Through
Number of Positions
24
Pitch
0.100" (2.54mm)