0502128000-11-R8-D
DigiKey Part Number
0502128000-11-R8-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0502128000-11-R8-D
Description
11" PRE-CRIMP 3048 RD001 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 11.0" (279.4mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0502128000-11-R8-D Models
Category
Wire Gauge
28 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Red
Contact End
Socket to Socket
Base Product Number
Length
11.0" (279.4mm)