0502128000-08-S8-D
DigiKey Part Number
0502128000-08-S8-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0502128000-08-S8-D
Description
8" PRE-CRIMP 3048 SL001 SLATE
Customer Reference
Detailed Description
Slate 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 8.00" (203.20mm)
EDA/CAD Models
0502128000-08-S8-D Models
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
Slate
Length
8.00" (203.20mm)