0502128000-08-B8-D
DigiKey Part Number
0502128000-08-B8-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0502128000-08-B8-D
Description
8" PRE-CRIMP 3048 BK001 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 8.00" (203.20mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0502128000-08-B8-D Models
Category
Wire Gauge
28 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Number of Rows
1
Part Status
Active
Number of Conductors
1
Contact End
Socket to Socket
Base Product Number
Length
8.00" (203.20mm)