0502128000-08-A8-D
DigiKey Part Number
0502128000-08-A8-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0502128000-08-A8-D
Description
8" PRE-CRIMP 3048 OR001 ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 8.00" (203.20mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0502128000-08-A8-D Models
Category
Wire Gauge
28 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Orange
Contact End
Socket to Socket
Base Product Number
Length
8.00" (203.20mm)