0430310003-11-N0-D
DigiKey Part Number
0430310003-11-N0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430310003-11-N0-D
Description
11" PRE-CRIMP A2040N BROWN
Customer Reference
Detailed Description
Brown 20 AWG Jumper Lead Pin to Pin Gold 11.0" (279.4mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Brown
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Contact End
Pin to Pin
Length
11.0" (279.4mm)
Alternate Color
11" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2040G GREEN
11" PRE-CRIMP A2040L BLUE
11" PRE-CRIMP A2040R RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040N BROWN
3" PRE-CRIMP A2040N BROWN
4" PRE-CRIMP A2040N BROWN
5" PRE-CRIMP A2040N BROWN
6" PRE-CRIMP A2040N BROWN