0430300040-11-S9-D
DigiKey Part Number
0430300040-11-S9-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300040-11-S9-D
Description
11" PRE-CRIMP A1857/19 SL001 SLA
Customer Reference
Detailed Description
Slate 18 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 11.0" (279.4mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Slate
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Contact End
Socket to Socket
Length
11.0" (279.4mm)