0430300039-03-G9
DigiKey Part Number
0430300039-03-G9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300039-03-G9
Description
3" PRE-CRIMP A1857/19 GR001 GREE
Customer Reference
Detailed Description
Green 18 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Color
Green
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
3.00" (76.20mm)