0430300038-11-W9
DigiKey Part Number
0430300038-11-W9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300038-11-W9
Description
11" PRE-CRIMP A1857/19 WH001 WHI
Customer Reference
Detailed Description
White 18 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 11.0" (279.4mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
White
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
11.0" (279.4mm)