0430300004-11-G8-D
DigiKey Part Number
0430300004-11-G8-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300004-11-G8-D
Description
11" PRE-CRIMP 3048 GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 11.0" (279.4mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Green
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Length
11.0" (279.4mm)
Alternate Color
11" PRE-CRIMP 3048 BLACK
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP 3048 BLUE
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP 3048 BROWN
11" PRE-CRIMP 3048 ORANGE
11" PRE-CRIMP 3048 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 3048 GREEN
3" PRE-CRIMP 3048 GREEN
4" PRE-CRIMP 3048 GREEN
5" PRE-CRIMP 3048 GREEN
6" PRE-CRIMP 3048 GREEN