0430300003-12-W0-D
DigiKey Part Number
0430300003-12-W0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300003-12-W0-D
Description
12" PRE-CRIMP A2040W WHITE
Customer Reference
Detailed Description
White 20 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
White
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 150
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 400
12" PRE-CRIMP A2040G GREEN
In-Stock: 180
12" PRE-CRIMP A2040L BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040W WHITE
3" PRE-CRIMP A2040W WHITE
4" PRE-CRIMP A2040W WHITE
5" PRE-CRIMP A2040W WHITE
6" PRE-CRIMP A2040W WHITE