0430300003-11-V4-D
DigiKey Part Number
0430300003-11-V4-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300003-11-V4-D
Description
11" PRE-CRIMP A2015V VIOLET
Customer Reference
Detailed Description
Violet 24 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 11.0" (279.4mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Violet
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Length
11.0" (279.4mm)
Alternate Color
11" PRE-CRIMP A2015A ORANGE
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2015B BLACK
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2015G GREEN
11" PRE-CRIMP A2015L BLUE
11" PRE-CRIMP A2015N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2015V VIOLET
3" PRE-CRIMP A2015V VIOLET
4" PRE-CRIMP A2015V VIOLET
5" PRE-CRIMP A2015V VIOLET
6" PRE-CRIMP A2015V VIOLET