0430300003-03-Y4-D
DigiKey Part Number
0430300003-03-Y4-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300003-03-Y4-D
Description
3" PRE-CRIMP A2015Y YELLOW
Customer Reference
Detailed Description
Yellow 24 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Yellow
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Length
3.00" (76.20mm)
Alternate Color
3" PRE-CRIMP A2015A ORANGE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2015B BLACK
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2015G GREEN
3" PRE-CRIMP A2015L BLUE
3" PRE-CRIMP A2015N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2015Y YELLOW
4" PRE-CRIMP A2015Y YELLOW
5" PRE-CRIMP A2015Y YELLOW
6" PRE-CRIMP A2015Y YELLOW
8" PRE-CRIMP A2015Y YELLOW