0430300003-03-N2
DigiKey Part Number
0430300003-03-N2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300003-03-N2
Description
3" PRE-CRIMP A2016N BROWN
Customer Reference
Detailed Description
Brown 22 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Brown
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
3.00" (76.20mm)
Alternate Color
3" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2016B BLACK
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2016G GREEN
In-Stock: 150
3" PRE-CRIMP A2016L BLUE
3" PRE-CRIMP A2016R RED
In-Stock: 379
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016N BROWN
4" PRE-CRIMP A2016N BROWN
5" PRE-CRIMP A2016N BROWN
6" PRE-CRIMP A2016N BROWN
8" PRE-CRIMP A2016N BROWN