0430300001-12-A4-D
DigiKey Part Number
0430300001-12-A4-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300001-12-A4-D
Description
12" PRE-CRIMP A2015A ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 24 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Orange
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Length
12.0" (304.8mm)
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2015B BLACK
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2015G GREEN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2015L BLUE
12" PRE-CRIMP A2015N BROWN
12" PRE-CRIMP A2015R RED
In-Stock: 76
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2015A ORANGE
3" PRE-CRIMP A2015A ORANGE
4" PRE-CRIMP A2015A ORANGE
5" PRE-CRIMP A2015A ORANGE
6" PRE-CRIMP A2015A ORANGE