0430300001-11-A4-D
DigiKey Part Number
0430300001-11-A4-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300001-11-A4-D
Description
11" PRE-CRIMP A2015A ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 24 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 11.0" (279.4mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Orange
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Length
11.0" (279.4mm)
Alternate Color
11" PRE-CRIMP A2015B BLACK
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2015G GREEN
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2015L BLUE
11" PRE-CRIMP A2015N BROWN
11" PRE-CRIMP A2015R RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2015A ORANGE
3" PRE-CRIMP A2015A ORANGE
4" PRE-CRIMP A2015A ORANGE
5" PRE-CRIMP A2015A ORANGE
6" PRE-CRIMP A2015A ORANGE