0190700014-12-N9
DigiKey Part Number
0190700014-12-N9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0190700014-12-N9
Description
12" JUMPER 3075 BR001 BROWN
Customer Reference
Detailed Description
Brown 18 AWG Jumper Lead Ring Terminal (#8 stud) to Cable Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Brown
Packaging
Bulk
Number of Rows
1
Part Status
Active
Number of Conductors
1
Contact End
Ring Terminal (#8 stud) to Cable
Base Product Number
Length
12.0" (304.8mm)