0039000219-11-B0-D
DigiKey Part Number
0039000219-11-B0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000219-11-B0-D
Description
11" PRE-CRIMP A2040 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 20 AWG Jumper Lead Pin to Pin Gold 11.0" (279.4mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Contact End
Pin to Pin
Length
11.0" (279.4mm)
Alternate Color
11" PRE-CRIMP A2040 BLUE
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2040 BROWN
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2040 GREEN
11" PRE-CRIMP A2040 ORANGE
11" PRE-CRIMP A2040 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040 BLACK
3" PRE-CRIMP A2040 BLACK
4" PRE-CRIMP A2040 BLACK
5" PRE-CRIMP A2040 BLACK
6" PRE-CRIMP A2040 BLACK