0039000219-10-S0-D
DigiKey Part Number
0039000219-10-S0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000219-10-S0-D
Description
10" PRE-CRIMP A2040 SLATE
Customer Reference
Detailed Description
Slate 20 AWG Jumper Lead Pin to Pin Gold 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Slate
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Contact End
Pin to Pin
Length
10.0" (254.0mm)
Alternate Color
10" PRE-CRIMP A2040 BLACK
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2040 BLUE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2040 BROWN
10" PRE-CRIMP A2040 GREEN
10" PRE-CRIMP A2040 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040 SLATE
3" PRE-CRIMP A2040 SLATE
4" PRE-CRIMP A2040 SLATE
5" PRE-CRIMP A2040 SLATE
6" PRE-CRIMP A2040 SLATE