0039000040-10-R4-D
DigiKey Part Number
0039000040-10-R4-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000040-10-R4-D
Description
10" PRE-CRIMP A2015 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 24 AWG Jumper Lead Pin to Pin Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Red
Contact End
Pin to Pin
Base Product Number
Length
10.0" (254.0mm)
Alternate Color
10" PRE-CRIMP A2015 BLACK
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2015 BLUE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2015 BROWN
10" PRE-CRIMP A2015 GREEN
10" PRE-CRIMP A2015 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2015 RED
3" PRE-CRIMP A2015 RED
4" PRE-CRIMP A2015 RED
5" PRE-CRIMP A2015 RED
6" PRE-CRIMP A2015 RED