0008500113-11-V8
DigiKey Part Number
0008500113-11-V8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0008500113-11-V8
Description
11" PRE-CRIMP A3048 VIOLET
Customer Reference
Detailed Description
Violet 28 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 11.0" (279.4mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
Violet
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
11.0" (279.4mm)
Alternate Color
11" PRE-CRIMP A3048 BLACK
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A3048 BLUE
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A3048 BROWN
11" PRE-CRIMP A3048 GREEN
11" PRE-CRIMP A3048 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A3048 VIOLET
3" PRE-CRIMP A3048 VIOLET
4" PRE-CRIMP A3048 VIOLET
5" PRE-CRIMP A3048 VIOLET
6" PRE-CRIMP A3048 VIOLET