0008500113-05-S6-D
DigiKey Part Number
0008500113-05-S6-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0008500113-05-S6-D
Description
5" PRE-CRIMP A3049 SLATE
Customer Reference
Detailed Description
Slate 26 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 5.00" (127.00mm)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Slate
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
100.0µin (2.54µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Socket
Number of Conductors
1
Length
5.00" (127.00mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
5" PRE-CRIMP A3049 BLACK
In-Stock: 0
5" PRE-CRIMP A3049 BLUE
In-Stock: 0
5" PRE-CRIMP A3049 BROWN
5" PRE-CRIMP A3049 GREEN
5" PRE-CRIMP A3049 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A3049 SLATE
3" PRE-CRIMP A3049 SLATE
4" PRE-CRIMP A3049 SLATE
6" PRE-CRIMP A3049 SLATE
8" PRE-CRIMP A3049 SLATE