MSH305048AH-33.3330MHZ
DigiKey Part Number
2775-MSH305048AH-33.3330MHZCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSH305048AH-33.3330MHZ
Description
OSC XO 33.333MHZ 3.3V CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
33.333 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
HCMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
16mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.134" L x 0.106" W (3.40mm x 2.70mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)