DF18CC1-30.000MHZ-T
DigiKey Part Number
2775-DF18CC1-30.000MHZ-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
2775-DF18CC1-30.000MHZ-TCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF18CC1-30.000MHZ-T
Description
CRYSTAL 30.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 MHz ±15ppm Crystal 18pF 30 Ohms HC-49/US
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
30 MHz
Supplier Device Package
HC-49/US
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)