ZX75HP-2000-S+
DigiKey Part Number
3157-ZX75HP-2000-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZX75HP-2000-S+
Description
RF FILTER HI PASS 2.5GHZ INLINE
Detailed Description
2.5GHz Frequency High Pass RF Filter (Radio Frequency) 1GHz Bandwidth 2dB Inline, SMA Connection, F and M
Category
Filter Type
High Pass
Insertion Loss
2dB
Size / Dimension
0.740" L x 0.750" W (18.80mm x 19.05mm)
Frequency
2.5GHz
Height (Max)
0.490" (12.45mm)
Bandwidth
1GHz