ZX75HP-122-S+
DigiKey Part Number
3157-ZX75HP-122-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZX75HP-122-S+
Description
RF FILTER HI PASS 1.6GHZ INLINE
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.6GHz Center Frequency High Pass RF Filter (Radio Frequency) 2.8GHz Bandwidth 1.2dB Inline, SMA Connection, F and M
Category
Filter Type
High Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
1.2dB
Series
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Tray
Package / Case
Inline, SMA Connection, F and M
Part Status
Active
Size / Dimension
0.740" L x 0.750" W (18.80mm x 19.05mm)
Frequency
1.6GHz Center
Height (Max)
0.490" (12.45mm)
Bandwidth
2.8GHz