ZX75BP-942-S+
DigiKey Part Number
3157-ZX75BP-942-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZX75BP-942-S+
Description
RF FILTER BANDPASS 942MHZ INLINE
Detailed Description
942MHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 135MHz Bandwidth 2.5dB Inline, SMA Connection, F and M
Category
Filter Type
Band Pass
Insertion Loss
2.5dB
Series
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Package / Case
Inline, SMA Connection, F and M
Size / Dimension
1.200" L x 0.750" W (30.48mm x 19.05mm)
Frequency
942MHz Center
Height (Max)
0.490" (12.45mm)
Bandwidth
135MHz