ZVBP-2450-S+
DigiKey Part Number
3157-ZVBP-2450-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZVBP-2450-S+
Description
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ MOD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.45GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 100MHz Bandwidth 1.3dB Module, SMA Connectors
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
1.3dB
Series
Mounting Type
Chassis Mount
Packaging
Tray
Package / Case
Module, SMA Connectors
Part Status
Active
Size / Dimension
5.197" L x 1.181" W (132.00mm x 30.00mm)
Frequency
2.45GHz Center
Height (Max)
1.378" (35.00mm)
Bandwidth
100MHz