ZLSS-3R2G-S+
DigiKey Part Number
3157-ZLSS-3R2G-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZLSS-3R2G-S+
Description
RF FILTER LOW PASS 3.2GHZ MODULE
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.2GHz (Cutoff) Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 2dB Module, SMA Connectors
Category
Insertion Loss
2dB
Manufacturer
Mini-Circuits
Mounting Type
Chassis Mount
Packaging
Bulk
Package / Case
Module, SMA Connectors
Part Status
Active
Size / Dimension
0.900" L x 0.700" W (22.86mm x 17.78mm)
Frequency
3.2GHz (Cutoff)
Height (Max)
0.650" (16.51mm)