ZFL-1200GH+
DigiKey Part Number
3157-ZFL-1200GH+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZFL-1200GH+
Description
VGA, 10 - 1200 MHZ, 50
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Amplifier IC Cellular, UHF, VHF 10MHz ~ 1.2GHz
Category
Noise Figure
5.5dB
Manufacturer
Mini-Circuits
RF Type
Cellular, UHF, VHF
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
15V
Part Status
Active
Current - Supply
230mA
Frequency
10MHz ~ 1.2GHz
Test Frequency
10MHz ~ 1.2GHz