ZCDC20-5R263-S+
DigiKey Part Number
3157-ZCDC20-5R263-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZCDC20-5R263-S+
Description
20 DB DIRECTIONAL CPLR
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Directional Coupler General Purpose 500MHz ~ 26.5GHz 20 ± 1.7dB 20W Module, SMA Connectors
Category
Coupling Factor
20 ± 1.7dB
Manufacturer
Mini-Circuits
Applications
General Purpose
Packaging
Tray
Insertion Loss
1.2dB
Part Status
Active
Power - Max
20W
Coupler Type
Standard
Return Loss
22dB
Frequency
500MHz ~ 26.5GHz