SXBP-2150+
DigiKey Part Number
3157-SXBP-2150+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXBP-2150+
Description
LUMPED LC BPF, 2050 - 2250 MHZ
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.15GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 200MHz Bandwidth 2dB 8-SMD, No Lead
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
2dB
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Strip
Package / Case
8-SMD, No Lead
Part Status
Active
Size / Dimension
0.740" L x 0.440" W (18.80mm x 11.18mm)
Frequency
2.15GHz Center
Height (Max)
0.270" (6.86mm)
Bandwidth
200MHz