SSG-44G-RC
DigiKey Part Number
3157-SSG-44G-RC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSG-44G-RC
Description
0.1 TO 44 GHZ SIGNAL GENERATOR
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
44 GHz Sweep Function Generator Channel Pulse, RF Display Type No Display
Category
Function
Sweep
Manufacturer
Mini-Circuits
Frequency - Max
44 GHz
Packaging
Box
Signal Types
Pulse, RF
Part Status
Active
Display Type
No Display
Type
Function Generator
Supply Voltage
11.4 ~ 12.6VDC