SSG-15G-RC
DigiKey Part Number
3157-SSG-15G-RC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSG-15G-RC
Description
FUNCTION GENERATOR 15GHZ NO DISP
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 GHz Sweep Function Generator, Pulse Generator 1 Channel Pulse, RF Display Type No Display
Category
Number of Channels
1
Manufacturer
Mini-Circuits
Frequency - Max
15 GHz
Packaging
Box
Signal Types
Pulse, RF
Part Status
Active
Display Type
No Display
Type
Function Generator, Pulse Generator
Supply Voltage
6VDC