DBTC-12-4-75L+
DigiKey Part Number
3157-DBTC-12-4-75L+TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DBTC-12-4-75L+
Description
RF DIR COUPLER 5MHZ-1.2GHZ 5SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Directional Coupler CATV 5MHz ~ 1.2GHz 12 ± 0.5dB 1W 5-SMD Module
Category
Coupling Factor
12 ± 0.5dB
Manufacturer
Mini-Circuits
Applications
CATV
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power - Max
1W
Part Status
Active
Return Loss
26.61dB
Coupler Type
Standard
Package / Case
5-SMD Module
Frequency
5MHz ~ 1.2GHz