CSBP-A1843+
DigiKey Part Number
3157-CSBP-A1843+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSBP-A1843+
Description
CER FILTER 1.843GHZ BAND PASS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.843GHz Center Band Pass Ceramic Filter 155 MHz 50Ohm 16-SMD Module
Category
Insertion Loss
2.5dB
Manufacturer
Mini-Circuits
Filter Type
Band Pass
Packaging
Strip
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
16-SMD Module
Frequency
1.843GHz Center
Size / Dimension
1.033" L x 0.550" W (26.24mm x 13.97mm)
Impedance
50Ohm
Height (Max)
0.185" (4.70mm)
Bandwidth
155 MHz