CBP-1280F+
DigiKey Part Number
3157-CBP-1280F+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBP-1280F+
Description
RF FILTER BANDPASS 1.28GHZ 17SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.28GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 240MHz Bandwidth 2dB 17-SMD Module
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
2dB
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Strip
Package / Case
17-SMD Module
Part Status
Active
Size / Dimension
1.050" L x 0.875" W (26.67mm x 22.23mm)
Frequency
1.28GHz Center
Height (Max)
0.254" (6.45mm)
Bandwidth
240MHz