CBL-50FT-SMSM+
DigiKey Part Number
3157-CBL-50FT-SMSM+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBL-50FT-SMSM+
Description
COAX CBL SMA TO SMA 50'
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 600.0" (15.2m) 50.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Mini-Circuits
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
600.0" (15.2m) 50.0'
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C