BW-N10W50+
DigiKey Part Number
3157-BW-N10W50+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BW-N10W50+
Description
FXD ATTEN /N / 10DB 50W ROHS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Attenuators 10dB 0 Hz ~ 18 GHz 50 Ohms 50W N-Type In-Line Module
Category
Frequency Range
0 Hz ~ 18 GHz
Manufacturer
Mini-Circuits
Power (Watts)
50W
Series
Impedance
50 Ohms